Notabil

Ładne i modne, ale często niepraktyczne

Czasem urządając nasze mieszkanie skupiamy się tylko na tym co nam się podoba, co jest modne bądź co mają nasi znajomi. Oczywiście bardzo ważne jest by nasze mieszkanie nam się podobało, bo w naszym mieszkaniu powinniśmy czuć się dobrze. Jednak często względy estetyczne biorą górę nad funkcjonalnością mebli i okazuje się, że nasza kanapa jest super, ale zajmuje dużo miejsca i musi stanąć w takim miejscu, że tarasuje przejście. A stół w salonie oczywiście bardzo modny i wygląda pięknie niestety nie rozkłada się i mogą przy nim usiąść tylko cztery osoby. Ważne jest by meble się podobały, ale mają one nam służyć w życiu codziennym a nie tylko ładnie wyglądać. Chociaż niektórzy twierdzą, że kupowanie mebli funkcjonalnych jest nudne, to jedak czasem lepiej wydać się nudnym, ale być zadowolonym z mebli i korzystać z nich przez kilka lat, niż być szalonym i każdego dnia przeklinać niewygodne łóżko czy zbyt małą szafę.

Dobra firma produkująca meble zapewnia również doradztwo – meble na wymiar pozwalają na oszczędność miejsca, wykorzystanie wnęk i całej danej przestrzeni wnętrza.
Warto czasem poprosić o pomoc

W podejmowaniu decyzji bardzo pomocne są różne czasopisma o urządzaniu mieszkań oraz wiele portalii internetowych, które poruszają tą tematykę. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy także skorzystać z porad profesjonalistów, czyli dekoratorów wnętrz a także coraz częściej pracowników sklepów meblowych, którzy też mogą nam poradzić co wybrać. Czasem lepiej nasze decyzje skonsultować z osobą postronną niż kierować się tylko swoim zdaniem. Meble stanowią ważną część mieszkania, dlatego nie warto podejmować pochopnych decyzji.

Ładne i modne, ale często niepraktyczne
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)
Previous article
Designerskie meble
Next article
Naprawy komputerów przenośnych
About the author