Notabil

Meble polipropylenowe

Meble polipropylenowe – zalety i wady

Coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się komplety mebli ogrodowych wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Mimo olbrzymiej popularności drewna, które uważane jest wciąż za materiał najbardziej ekskluzywny (zwłaszcza w przypadku egzotycznych gatunków), meble wykonane z technorattanu albo z polipropylenu stają się coraz bardziej uzasadnionym wyborem w przypadku klimatu z jakim mamy na co dzień do czynienia.
Meble polipropylenowe są bowiem dużo bardziej odporne na wpływ zmiennej temperatury oraz przede wszystkim wilgoci niż meble wykonane z drewna. Dlatego też zazwyczaj możemy dużo dłużej się nimi cieszyć – niezależnie od pogody. Meble wykonane z drewna są w porównaniu z nimi dużo mniej odporne na wilgoć i dużo bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.
Komplet mebli polipropylenowych jest też zazwyczaj znacznie tańszy od swojego odpowiednika wykonanego na przykład z dębowych czy sosnowych desek. O meble wykonane z tworzywa sztucznego dużo łatwiej jest dbać – czyszczenie takich foteli czy kanapy z pewnością nie sprawi nam większych problemów.

Meble polipropylenowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Meble ogrodowe w niskich cenach
Next article
Ekskluzywne meble wypoczynkowe
About the author